Стерненко о следствии по делу, охране, личных доходах и будущих стримах

 • 22.06.2018, 18:02,
 • Новости
 • 0
 •    рейтинг новости:

   
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
 • Комментарии: 0
Стерненко о следствии по делу, охране, личных доходах и будущих стримах

Корреспондент Zачем связался с активистом Сергеем Стерненко, который вернулся в Одессу после лечения в столице и пообщался о ходе дела поножовщины на Фонтане, следствия в Киеве и в целом о ситуации на данный момент.


Как всем уже стало известно, следствие перевели в Киев, прокомментируйте?


Власне, ще як тільки почалось слідство, мною та моїм захисником було заявлено клопотання про зміну підслідності і перенаправлення матеріалів кримінального провадження для здійснення розслідування в інший регіон, не пов'язаний з Одесою. Оскільки є прямий конфлікт інтересів у нашій ситуації, який процесуально доведений. Власне, обставина того, що Головін, начальник поліції області, є потерпілим в тому ж кримінальному провадженні, де я є обвинуваченим. Відповідно є всі підстави сумніватись в об’єктивності можливого розслідування. Також було декілька звернень до Генеральної прокуратури від ряду народних депутатів з проханням змінити підслідність. І Генеральна прокуратура це зробила, передала матеріали кримінального провадження до Національної поліції міста Києва. Це не означає, що суди будуть також у Києві, це означає, що керувати процесом слідства буде київська поліція. Є більша вірогідність об'єктивного розслідування, хотів би в принципі принаймні на це сподіватись. Щоб було менше сумнівів і у нашою сторони, і у суспільства щодо того, яким чином слідство буде проводитись. Я вважаю, що це рішення було правильним. Що вже розслідує поліція Києва, вже будемо надавати оцінку, коли матимемо доступ до матеріалів кримінального провадження.


Какая ситуация сейчас с данным делом? Вы уже участвовали в каких-то следственных экспериментах, новых допросах?


Ні. За декілька днів до того, як я повернувся до Одеси, я домовився з одеським слідчим про те, що ми в вівторок будемо проводити відтворення, але коли я прибув до Одеси, дізнався, що матеріали передають в Київ. Тоді зателефонував слідчому, він підтвердив цю інформацію і сказав, що він не може здійснювати відтворення, тому що це вже не в його компетенції. Це буде проводитися за вказівкою, або безпосередньою участю київських слідчих.


По новинам, справу перекваліфікували з ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 (замах на умисне вбивство) змінили на ч. 2 ст. 15 пункт 12 части 2 ст. 115 (замах на умисне вбивство групою осіб за попередньою змовою).


Вы утверждаете, что это было нападение, назовите имя того, кто охотиться на вас, подозреваете кого-то конкретного? Поступали новые угрозы?


Було б не правильно, на даний момент, називати якісь прізвища, формувати якусь однозначну суспільну думку, тому що в мене немає конкретних фактів, які б вказували на ту чи іншу особу. Але за логікою, якщо брати до уваги хронологію усіх нападів, коли вони відбувалися, після чого вони відбувалися, то все поки що вказує на представників нинішньої одеської влади. Можливо ця версія не знайде свої підтвердження. Наразі, в мене немає ніяких доказів, які б вказували на якусь одну особу чи групу осіб. Станом на даний момент ніяких реальних погроз, інтернет я не рахую, не надходять.


Вас на скорой доставили в Киев, согласитесь, не каждый может себе позволить такие привилегии, кто вам оплатил переезд в столицу?


Мої друзі організували та оплатили карету швидкої медичної допомоги, яка приїхала і забрала мене з території Одеської лікарні №1 та доставила в одну з київських міських лікарень.


С вами сейчас есть охрана в Одессе, вы говорили о частной охране в Киеве? Кто ее предоставил, кто эти люди и, кто оплачивает их услуги?


Так, на даний момент, мої друзі забезпечили мене охороною. Це ветерани 25-ї аеромобільної бригади, учасники бойових дій. Ті самі, що були у Києві. Нажаль я не можу розголошувати інформацію стосовно того на яких умовах вони охороняють.


А адвокат, вы его сами наняли и оплачиваете?


Я спілкувався і раніше з Євгеном Стельмахом, ми з ним знайомі ще з часів, коли він працював заступником начальника Управління патрульної поліції, він згодився мені допомагати. Власне, оскільки в нас доволі хороші стосунки, він не вимагає якоїсь оплати, але по мірі можливостей, я забезпечую йому елементарні кошти, які потрібні для здійснення його професійною діяльності.


Опять про видео: Что с тем видео стрима, вы его сами удалили со своей страницы?


Його видалила адміністрація Фейсбуку і власне мій основний акаунт з якого відбувалась трансляція, наразі заблокований, тому я сиджу на запасному акаунті. Я писав про це на запасній сторінці, одразу після того як це відбулося. Мені приходили повідомлення, до 25 червня сторінка та буде заблокована.


Ходят слухи, что участников инцидента было не трое, включая вас, а больше, вы еще кого-то или что-то заметили, что может указывать на присутствие в тот момент еще каких-то лиц?


Я спілкувався зі своїм адвокатом по іншому кримінальному провадженню Вадимом Оксютою, він заявив, що безпосередньо після інциденту він перебував на місці подій, спілкувався зі свідками і направляв свідків до співробітників поліції, які знаходилися на місці події. Один зі свідків заявив, що безпосередньо перед нападом автомобіль, який стояв в дворі блимнув фарами, тобто можливо подаючи таким чином сигнал. Я не виключаю того, що виконавців замовлення нападу на мене могло бути більше ніж двоє. Також був ще один свідок, який заявив, що він знаходився на балконі і бачив безпосередньо сам момент нападу.


Вы неплохо владеете ножом, раз смогли, будучи раненым, нанести смертельные удары одному из участников инцидента и удар ножом средней тяжести второму, тем более известно, что оба они спортивного телосложения, а один и вовсе боксер. Вас кто-то обучал ножевому бою, проходили курсы подготовки? 


Я займався в спортзалі фізичними вправами і певний період часу, недовго тривалий, займався дзюдо. Власне це все.


Трудно поверить, что человек не подготовленный способен противостоять двум спортсменам, заставить их бежать, гнаться за ними вместе с девушкой. Будучи в Правом секторе, проходили какую-то боевую подготовку?


Коли я знаходився, свого часу, неподалік від лінії фронту в 2014 році, в розташуванні 5-го окремого батальйону добровольчого українського корпусу, то там я цікавився правилами поводження з вогнепальною зброєю, але не з холодною.


Планируете ли вы в дальнейшем в Одессе посещать различные акции, массовые мероприятия, стримить как раньше, ничего не поменяется в вашей деятельности после последнего инцидента?


Я не планую припиняти громадську діяльність. В моєму випадку припинити її - це значить піти на можливо той результат, котрий хотів отримати організатор цих нападів, коли власне винаймав злочинців для того, щоб скоювати на мене напади. Тому однозначно ні, я не буду припиняти свою громадську діяльність. Я починав це робити на підставі своїх власних переконань, ці переконання незмінні, тому однозначно я буду продовжувати.


Вы еще учитесь, при этом вы проживаете в Одессе, ездите на авто, вопрос, откуда берете средства, Вам помогают родители или вы подрабатываете?


Я офіційно працевлаштований, працюю юристом в приватному підприємстві. Також отримую пенсію. Власне моя декларація є на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, її можна подивитись. Також допомагають небайдужі люди, які підтримують мою діяльність з власної ініціативи, не на регулярній основі, періодично надсилають грошові кошти.


Согласно декларации Сергея Стерненко за 2017 год, которая размещена на сайте Национального агентства по вопросам предотвращения коррупции, в разделе доходов указано, что активист в течении отчетного периода получил заработную плату по основному месту работы в размере 38 226 гривен. Точная информация о месте работы там не указана. Также активист получает пенсию, за предыдущий год ему выплатили 16 174 гривен.


Кроме того, у Стерненко есть задекларированный автомобиль марки Hyundai Tucson 2007, который он приобрел 5 февраля 2016. Стоимость транспортного средства на дату приобретения не указывается.  Рыночная цена авто – около 10 тысяч долларов.


  

 

Напомним, 25 мая на Фонтанской дороге произошел конфликт между местным активистом Сергеем Стерненко и двумя жителями Черноморска (Ильичевск) и Черноморского (Чабанка) – Иваном Кузнецовым и Александром Исайкулом. В ходе конфликта активист применил нож, которым ранил Александра Исайкула и убил Ивана Кузнецова. После случившегося Стерненко стал снимать видео происходящего. На видео Стерненко заявил, что применил свой нож, но уже в больнице он отказался от своих слов.

 

30 мая в Черноморске состоялось прощание с Иваном Кузнецовым. Сам Стерненко пребывал на стационарном лечении в Киеве до 18 июня. По данному делу пока никому не вручили подозрений.
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

КОММЕНТИРОВАТЬ
курс валют в Киеве сегодня
banker.ua


ФОТО / ВИДЕО

Загрузка...

Топ публикации
TOP