Звезда «Киборгов» в Одессе: о патриотизме и о защитниках Донецкого аэропорта

Звезда «Киборгов» в Одессе: о патриотизме и о защитниках Донецкого аэропорта

В ноябре в украинский прокат вышел фильм «Киборги», режиссера Ахтема Сеитаблаева, посвященный украинским солдатам, а именно защитникам донецкого аэропорта. Украинский актер, Роман Ясиновский, сыгравший в фильме киборга, позывной «Гид», приехал в Одессу на творческую встречу и рассказал журналисту Zачем о том, как проходили съемки, о чем на самом деле рассказывает фильм «Киборги».

Роман, расскажите как Вы попали в этот фильм?

Я дізнався про проби, дуже хотів потрапити в таке кіно. Я думаю, кожен актор, який займається своєю справою в Україні, мріє потрапити в такого рівня фільм. Коли я був в Одесі на зйомках фільму «Тарас», мені запропонували прийти на проби, але я не зміг, бо територіально знаходився тут. Я тоді відзняв проби на відео і відправив їх в Київ, після чого мені прийшла відповідь, що їм сподобалось і коли я вже приїхав в столицю мене окремо запросили зробити пробу і десь після двох тижнів, я отримав позитивну відповідь.

  

Как Вы готовились к роли? Какая сцена была самой сложной для вас?

Наші каскадери допомагали мені готуватися. Це Дмитро Рудий та Павло Авілов. Я вважаю, що вони одні з найкращих в Україні. Я ходив до них в зал, ми постійно відпрацьовували всі трюки. А вже за декілька днів до зйомок, вдягнувши всі наші костюми, ми репетирували з Ахметом (режисером) найголовніші і найскладніші сцени. Ми були такі чистенькі спочатку, як тільки все одягнули ( сміється). Найскладніша сцена - це як раз сцена про мотивацію.

 

Расскажите о военных консультантах на съемках фильма?

Кирило Недря, позивний «Доцент», він більше всіх був в знімальному процесі. Андрій Шараскін «Богема», Євген Жуков «Маршал», який зараз очолює патрульну поліцію, Євген Межевікіна «Адам», Герой України, Олександр Трепак «Редут», який кілька місяців очолював захист Донецького аеропорту. Нас консультували з різних питань, і щодо військових дій, і щодо побуту. Хлопці приїзжали часто до нас, вони дивились як ми граємо. Ми відчували велику відповідальність, особливо коли вони тільки в перший раз приїхали на зйомки. Але коли ми зрозуміли, що їм реально подобається, то ми трошки видихнули. Навіть, якщо ми щось не правильно робили, хлопці дуже тактовно і легенько робили зауваження та давали поради, як зробити краще. Ми реально переживали,бо хотіли зробити все правильно. Ми горіли цим фільмом.

 

Есть ли у Вас какие-то общие черты с персонажем?

Я так само люблю Україну, як і мій персонаж. Він тому і залишається в аеропорту, бо він просто любить свою країну. І він не знає, як це пояснити. А як можна пояснити любов? Ну, ніяк! Ти просто любиш. Я вважаю, що не можна від любові бажати якось «фітбеку». Любов - це дар. Те що ти відчуваєш. Любов є стимулом, завдяки цьому трапляються прекрасні речі. Наша любов з «Гідом» до України нас і поєднала.

  

Я слышала, что Вы познакомились с прообразом «Гида», Марленом Мисиратовым (позывной «Татарин»). При каких обстоятельствах познакомились с ним? Какие впечатления после общения с «Татарином» остались? Видел ли он фильм и какая была его реакция?

Я просто хотів йому подякувати за його героїзм. Також за те, що він став моїм прототипом, він реально мені допоміг створити такий образ. Я написав «Татарину» в Facebook і він одразу  мені відписав. Він теж був під великим враженням, дякував. А коли він побачив фільм, то був шокований. Зустрілись ми з ним пізніше, у Львові. Це було дуже хвилююче. «Татарин» справжній герой, але він настільки проста і відкрита людина. Всі ці хлопці пройшли через таке пекло багато хто отримав страшні поранення, але вони залишаються позитивними. Це справді вражає. В їхніх очах любов і вони впевнені в тому, що вони зробили, ніхто не жаліє про свій вибір. Вони просто знають ціну цього життя.

 

А Вы были в АТО? Есть ли у Вас знакомые, друзья, кто сейчас там? Вы волновались о том, какая будет у них реакция?

Я не їздив, але багато спілкувався з людьми які були там. Хочу сказати словами одного «хлопця-кіборга». Коли ми були у Львові та вже після прем'єри, йшли додому, він нас наздогнав і сказав:»Ви знаєте, в мене є маленька донька. Вона дуже часто мене запитує, чому я не пішов до неї в дитсадок на свято осені, нового року, чому не провів її. А мені важко відповісти, тому що я не розумію, як пояснити доньці, що я воюю за країну. Але тепер я знаю, коли вона виросте і подивиться це кіно, вона зрозуміє, чому я тоді був там, де я мав бути». І він подякував нам.  Напевно, для мене це найкращий відгук. Солдатів це мотивує, життя продовжується і люди про них не забули. Це найголовніше!

  

В фильме был эпизод, где главнокомандующий, позывной «Серпень», задал вопрос Киборгам: «А за что Вы любите Украину?» Хочу задать этот вопрос Вам, любите ли вы Украину и что для Вас значит ваша родина?

Знаєте в мене завжди була спокуса залишитись десь за кордоном. Тому, що коли ми з театром «Дах» були на довгих гастролях в Європі. Саме в Англії і Франціїї, до мене надходили такі пропозиції. Залишайся тут, нащо тобі той театр, тут є нормальна робота, почнеш як всі починають і якщо ти захочеш, ти зможеш стати потім кимось в цій країні. Нащо тобі ця Україна. Я не знаю, мене завжди тягнуло додому, не тому що тільки рідні вдома, а я відчуваю, що ми можемо зробити нашу країну нормальною. Ми можемо бути сильними, ми можемо максимально зробити так, щоб ми жили в нормальній щасливій и незалежній країні. Ми можемо бути успішними в цій країні, я впевнений на сто відсотків, тому я повертаюсь.

 

Как Вы относитесь к тому, что сейчас все больше украинцев эмигрируют в другие страны?

Звичайно негативно. Такі люди, я вважаю їдуть, бо вони зневірюються  в нашій державі. Я їх не засуджую, тому що це їх вибір. Я мрію що рано чи пізно вони повернуться в нову успішну Україну. Я роблю все що від мене залежить, щоб вона такою стала. Коли ми з театром «Дах», в якому я граю,їздимо на гастролі в Європу, я хочу показати своєю виставою те, що в нашій країні ми можемо бути успішними. Нікому нічого не доводячи, просто показати, що якщо вірити в те, що ти робиш - все можливо!

  

Большая роль в фильме «Киборги» отведена диалогам. В фильме поднимались очень актуальные темы, одна из которых – конфликт поколений. Как Вы считаете, в чем причина конфликта и какие могут быть способы решения?

Варто йти вперед. Ми країна з пострадянським минулим і ми повинні розвиватись. Хтось хоче в Європу, хтось хоче в Росію. А моя думка, що не потрібно нічого вибирати, потрібно будувати в себе. Конфлікт поколінь, я думаю буде завжди і він є не тільки в нас. Цей конфлікт можна вичерпати тільки коли він переросте в діалог. Можливо він завжди буде, але потрібно намагатися його вирішувати спілкуючись один з одним.Тоді можливе його вирішення на 100 відсотків.

 

Как фильм повлиял на Вашу жизнь? Что-то поменялось?

Так, звичайно. Ми зараз сидимо в Одесі (посміхається).
Найголовніше, що дав  мені фільм - впевненість в тому, що саме через любов і відкритість, можна зробити досить якісну і хорошу справу. Зйомки фільму для мене поки що найкращий період мого життя. Коли так багато людей працює в бажанні зробити щось гарне, така робота перетворюється в якесь неймовірне дійство.
 

На каком этапе развития сейчас находиться украинский кинематограф?

 Український кінематограф знаходиться в стані маленької дитини і я вважаю, що критикувати маленьку дитину не можна, поки що треба її тільки хвалити. А потім коли вона підросте, хоча б піде, тоді вже можна з нею говорити про щось серйозне.

 

И напоследок, почему украинцы должны посмотреть «Киборгов»?

Тому що це кіно про створення нової історії України, про справжніх героїв, які знаходяться серед нас. Цей фільм дає впевненість в тому, що ми переможемо. Бо віра в добро та любов перемагає все.
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

КОММЕНТИРОВАТЬ

События Одесса, Одесса события, Литература, Арт, История, Кино, Мнение, Музыка, Театр, Интервью, Переселенцы Одесса, Афиша Одесса, Репортаж с места событий Одесса, Новости Одессы, одесские новости

курс валют в Киеве сегодня
banker.ua


ФОТО / ВИДЕО
Загрузка...


Топ публикации
TOP