34 тиждень вагітності, або як правильно підготуватись до пологів

34 тиждень вагітності, або як правильно підготуватись до пологів

34 тиждень припадає на середину восьмого місяця вагітності. До моменту довгоочікуваної зустрічі матусі з її малюком залишилось дуже мало часу. Згідно з акушерським календарем, вагітність триває 40 тижнів, що складає дев’ять календарних або 10 акушерських місяців. Але це зовсім не означає, що вам доведеться очікувати на появу малюка ще рівно півтора місяця.

Пологи можуть початися раніше або пізніше стандартного терміну. Лікарі вважають дитину повністю доношеною після тридцять восьмого тижня. Тому до цього моменту варто скласти сумку або рюкзак речами для пологового будинку. При цьому потрібно уважно прислухатися до будь-яких змін у власному організмі.

 

Що відчуває майбутня мама на 34 тижні вагітності?

Малюк значно підріс, внаслідок чого у матці залишилося мало вільного місця. Він уже не може робити такі активні рухи як раніше. Тому майбутня мама відчуває кожен його порух. Дитина може завдавати відчутних ударів по ребрам.

Як правило, на 34 тиждень вагітності поштовхи стають дедалі інтенсивнішими. Найвиразніше вони відчуваються, коли майбутня мама лежить на спині. Протягом години їхня кількість в нормі становить не менше чотирьох. Вони відображають зв'язок матері з майбутнім малюком.

 Рухаючись, дитина показує свої відчуття. Так вона повідомляє вагітній жінці, що все добре, або ж, що вона відчуває певний дискомфорт. На 34-му тижні матка дуже збільшується в розмірах. В організмі жінки виробляються спеціальні гормони, що призначені для розм'якшення суглобів. Надалі це полегшить пологи.

 У зв'язку з перебудовою організму вагітна відчуває біль у:

 

  • крижовій частині;
  • шлунку;
  • області лобка;
  • попереку;
  • стегнах.

 

Больові відчуття мають тимчасовий характер, і через деякий час проходять. Якщо біль зберігається тривалий час або посилюється, варто відвідати лікаря.

 

Яким має бути харчування майбутньої мами?

На 34 тижні вагітності майбутній матері дуже важливо слідкувати за своєю вагою. А це означає, що потрібно контролювати якість продуктів раціону. Якщо кількість набраних кілограмів достатня, необхідно мінімізувати солодке та випічку. Крім цього, важливо відмовитися від сманої та жирної їжі, а також не вживати фаст-фуд. Небезпечні для вагітних також солодкі газовані напої.

У випадку порушення процесу дефекації, слід скоординувати харчування і ввести в раціон соки з м’якоттю (наприклад, сливові, яблучні чи грушеві). Не слід також забувати про підтримку водного балансу. Для цього необхідно ввечері та вранці пити склянку води, й через 15-20 хв йти до туалету. Якщо на ніч випивати кефір, то вранці у вас не буде проблем із випорожненням. Відмінним помічником у нормалізації випорожнень стане клітковина, що знаходиться в свіжих і приготованих на пару овочах.

Корисні поради для жінок на 34 тижні вагітності

У період підготовки до пологів дуже важливо притримуватись певних рекомендацій, котрі допоможуть уникнути неприємностей у майбутньому. Їх надає Клуб Турботливих Матусь від Nestle Baby, який було спеціально створено для майбутніх мам, що піклуються про себе та здоров’я малюка. У клубі ви дізнаєтеся відповіді на всі запитання щодо протікання вагітності та безпосередньо пологів.

Основні рекомендації спеціалістів Клубу Турботливих Матусь для мам на 34 тижні вагітності:

  • Контролюйте зміни в своєму стані, а також обговорюйте тривожні симптоми з гінекологом.
  • Дотримуйтеся правильного харчування.
  • Багато відпочивайте, трохи менше нервуйте.

 Якщо ви ще не встигли зібрати речі в пологовий будинок, займіться цим, щоб в останній момент не бігати в паніці. Зараз ви можете оцінити, що вам знадобитися та спокійно  скласти речі. Таким чином ви нічого не забудете. Варто подумати і про вибір пологового будинку, щоб відчувати себе комфортно під час пологів, та вже після — з малюком.


Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

КОММЕНТИРОВАТЬ
курс валют в Киеве сегодня
banker.ua


ФОТО / ВИДЕО
Загрузка...


Топ публикации
TOP