Технологія святкування

Технологія святкування

Всі ми знаємо, що свята є частиною життя. І більшість з нас згодна з тим, що свята задумувались саме як приємна і позитивна частина життя.

Безсумнівно, червоні дати у календарі – одна з переваг культурної  багатоликості, оскільки кожна етнічна група додає свої особливі дні у святковий календар сучасного суспільства. Звідси магнетична природа будь-якого свята – бо його емоційність підвищує і відновлює наші зв’язки з родичами, друзями, спільнотою, до якої ми належимо і з якою поділяємо той самий код. Водночас у коді наявні традиції, ритуали, вказівки на події і почуття, які мають виникати з приводу цих подій. В найбільш масштабні дати ми відчуваємо ілюзію максимального єднання, радості, піднесення – і тільки тоді. Святкові дні особистого характеру – теж є приводом створити синтетичне коло тепла. Збирається найближче оточення, обирається спільна тема розмови, спільна емоція, спільна діяльність. Та ніколи в інший день сьогоднішній ювіляр не отримає більшої уваги, ніж під час торжества на свою честь.

 

Отже свято – святе, «празник – празний», але чому ж стільки клопоту вимагається від людини напередодні, і стільки розчарувань чекає по завершенню. Всі офіційні свята – це всього лише дні, в які нам ніби дозволяється бути безтурботними, веселими, щасливими і в деякому сенсі вільними. Ми користуємося цим «дозволом» зробити собі свято, щоб розважитися і відпочити як слід. Але сам факт існування дозволу і заборони психологічно втомлює, висить над головою гіркою різдвяною зіркою. Проте ілюзія радості варта того. Тож ми живемо від свята до свята. А в проміжках – нудне очікування дива, яке ніколи не відбувається. Тому що на диво енергії вже не залишається - вся вона розсіюється на очікування.

 

Як тоді створити свято для душі? З чого воно складається?

В першу чергу замість побутових приготувань, замість кулінарних танців і хвойних жертвоприношень варто зайнятися приготуванням себе – владнати справи, що не давали спокою, вирішити хвилюючі питання, відновити психоемоційний баланс.

По-друге, можна вірити в дива, але не в силу планування. Ні, життя ніколи не йде за планом, і так само сценарій торжества в жодному разі не буде реалізовано на сто відсотків. Розчарувань не уникнути. Тож краще зберегти той баланс, який було відновлено, і розслабитись. Передчуття святкової дати зробить свою справу – невдовзі знайдеться найкраща компанія і найкращій спосіб провести час максимально радісно і безтурботно.

По-третє, традиційний смертельний марафон для печінки і нирок не вартий короткочасного азарту і піднесення. Відомо, що передсвяткові та святкові дні супроводжуються сплеском злочинності. Загострюються захворювання, стаціонари переповнюються хворими з алкогольними психозами, отруєннями і травмами. Тож якщо ви у групі ризику – ризик ні до чого. Допінг ні до чого. Свята можливі лише у нашому розумі, і інтенсивність свята залежить тільки від того, наскільки ми здатні увійти в свій святковий стан. Свято - це одна з безлічі наших внутрішніх програм, ще одна гра, ще один вибір, ще одна розвага розуму.

 

Ми можемо влаштовувати собі свята в будь-які дні і в будь-який час, ми можемо зробити все своє життя нескінченним святом або ж прожити зовсім буденно. Ми можемо заздалегідь готувати ранковий алкозельцер і можемо поглинати всі запаси мандаринів на самоті під блимання гірлянди. Ми можемо робити все, що заманеться, і відчувати себе щасливими.


Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

КОММЕНТИРОВАТЬ

События Одесса, Одесса события, Литература, Арт, История, Кино, Мнение, Музыка, Театр, Интервью, Переселенцы Одесса, Афиша Одесса, Репортаж с места событий Одесса, Новости Одессы, одесские новости

курс валют в Киеве сегодня
banker.ua


ФОТО / ВИДЕО
Загрузка...


Топ публикации
TOP